Atuty inwestycji Nowe Żerniki Osiedle Rodzinne

Wzorcowe Osiedle budowane wraz z miastem Wrocław

Głównym założeniem projektantów Nowych Żernik, było stworzenie miejsca samowystarczalnego, kompletnego od strony infrastruktury oraz potrzeb społecznych.

Linia tramwajowa

Przystanek tramwajowy znajduje się 360 metrów od inwestycji. Codziennie rano możesz dojechać do centrum w kilka minut.

Ścieżki rowerowe

Dla aktywnych alternatywą do podróży tramwajem lub samochodem jest komunikacja rowerowa. Wokół inwestycji znajdują się ścieżki rowerowe, którymi można dojechać wprost do centrum Wrocławia.

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny

Mieszkańcy osiedla będą zabezpieczeni medycznie i ratunkowo przez znajdujący się 1,5km od inwestycji nowy Specjalistyczny Szpital im. T. Marciniaka. Czterokondygnacyjny szpital w którym znajduje się miejsce dla ok. 500 łóżek w 15 oddziałach oraz 20 poradni specjalistycznych, oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Szkoła, przedszkole, dom seniora

To elementy które stanowić będą dopełnienie funkcji mieszkaniowej osiedla Nowe Żerniki. Dzięki współpracy z miastem i kompleksowemu podejściu do projektu tak dużego założenia urbanistycznego, przyszli mieszkańcy mogą liczyć na to, że wszystkie niezbędne obiekty dydaktyczno-wychowawcze oraz kulturowe znajdą się w ich bliskiej odległości.

Boiska, korty i place zabaw, park, szpalery drzew

W odległości kilkuset metrów od inwestycji znajduje się kąpielisko Glinianki, gdzie można znaleźć bardzo wiele atrakcji m.in. WakePark. Na terenie przecinającego osiedle Nowych Żernik z północy skweru miasto przewidziało obiekty rekreacyjne, boiska, korty i place zabaw.

Dojazd samochodem do centrum 12min

Jeśli wybierzesz jednak samochód, do centrum dojedziesz dwupasmową jezdnią. W odległości około kilometra od inwestycji znajduje się węzeł drogowy z którego w prosty sposób możesz wjechać na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, dzięki czemu w kilka minut możesz być na północy Wrocławia (ul. Żmigrodzka, łącznik Długołeki, wylot na Poznań), lub południu (Bielany Wrocławskie, Autostrada A4 - Kraków lub Zgorzelec, wylot na Kłodzko).

Facebook